Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

kujawsko-pomorskie (8)

Grudziądz: więcej pociągów do Bydgoszczy i Torunia już od grudnia?

Z Grudziądza do Bydgoszczy przez Laskowice 11 szybkich połączeń kolejowych zamiast obecnych 8 z czasem przejazdu 78 minut, a do tego kursy do Torunia co godzinę? Centrum Zrównoważonego Transportu promuje projekt znacznego zwiększenia liczby połączeń kolejowych w województwie kujawsko-pomorskim od grudnia 2016 r. 

Czytaj dalej...

Kujawsko-pomorskie: skorygowany plan transportowy nie tak zły jak się wielu wydaje

Zgodnie z zapisami uchwalonego w dniu 29 września 2014 r. planu transportowego do 2025 r. województwo kujawsko-pomorskie ma obecnie 7% udział transportu publicznego w  przewozach (tzw. modal split). W wyniku wdrożenia planu zrównoważonego rozwoju transportu publicznego ten udział za 11 lat  ma... jeszcze spaść, do 6%.

Czytaj dalej...

Marszałek zamknie linie kolejowe, które... planuje modernizować?

Trwają konsultacje społeczne Planu Transportowego dla województwa kujawsko-pomorskiego. Przewiduje on po roku 2020 zastąpienie kilku linii kolejowych autobusowymi. Równolegle planowane są inwestycje do RPO na okres 2014-20. Dotarliśmy do notatki ze spotkania, jakie urzędnicy marszałka odbyli ze spółkami PKP. Wynika z nich, że planują z funduszy unijnych modernizować linie, które wg Planu Transportowego zamierzają zamknąć.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS