Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Były prezes PKP Intercity ukrywał prognozy strat spółki

Strata PKP Intercity za 2014 r. wyniosła 54,2 mln zł. Tymczasem jeszcze w połowie grudnia ówczesny prezes Marcin Celejewski zapewniał, że wynik będzie "bardzo bliski zeru".


Wypowiedź Celejewskiego można znaleźć w programie w Polsat News 2>>> z dnia 15 grudnia 2014 r. W minucie 24'40'' Celejewski mówi: "Wynik spółki PKP Intercity w tym roku będzie bardzo bliski zeru". Tymczasem ostatecznie spółka zamknęła rok stratą w wysokości 54,2 mln zł. Informację tę podano pod koniec maja.


Dwa tygodnie przed zakończeniem roku prezes nie może mylić się o wyniku spółki na koniec roku aż o 50 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że Celejewski świadomie wprowadzał w błąd widzów programu, chcąc ukryć rzeczywistą sytuację finansową kierowanej przez siebie spółki.


Marcin Celejewski został odwołany ze stanowiska prezesa PKP Intercity miesiąc po tej wypowiedzi - w połowie stycznia 2015r. Według komunikatu PKP SA (spółki-matki) - na własną prośbę. 9 kwietnia został członkiem zarządu PLL LOT do spraw handlowych, w którym pracował już w latach 1999-2007. Zapewne Rada Nadzorcza PLL LOT w chwili podejmowania decyzji o powierzeniu Celejewskiemu tego stanowiska nie miała wiedzy o rzeczywistym wyniku PKP Intercity za 2014 r.

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 maj 2015 14:04
Powrót na górę