Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Wschodnia Obwodnica Warszawy: uwagi do 4 kwietnia

Do 4 kwietnia można składać uwagi w postępowaniu o decyzję środowiskową dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku od trasy S8 do linii kolejowej Warszawa Rembertów - Zielonka.

 

Toczą się postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji środowiskowych dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Będą dwie, ponieważ inwestycję podzielono na dwa odcinki - w kilometrze 3,800 koło Mokrego Ługu. Na razie rozgrzewka: przyjmowane są uwagi do krótkiej części północnej, nie wzbudzającej tak dużych kontrowersji, jak ta przebiegająca przez dzielnicę Wesoła. 

Nie oznacza to, że będzie łatwo. Cały odcinek przebiega przez istniejący las. To tutaj znajduje się oczko wodne, w którym wykryto słynną strzeblę błotną - niepozorną rybę, która wstrzymała pierwsze podejście do budowy obwodnicy. Jest bowiem rzadka i chroniona przepisami unijnymi. Dlatego też oczko objęto obszarem Natura 2000 i decyzję środowiskową dla obwodnicy z 2007 r. trzeba było unieważnić.

Obecnie przygotowane warianty omijają zbiornik wodny ze strzeblą - albo od zachodu albo od wschodu. CZT na dziś (zastrzegając liczne luki w dokumentacji środowiskowej) opowiada się za wariantem zachodnim, gdyż wschodni spowoduje zamknięcie powyższego obszaru Natura 2000 w trójkącie dróg wysokich klas, bez kontaktu z szerszym środowiskiem. 

Wariant zachodni

WOW wariant zach

 Wariant wschodni

WOW wariant wsch

Uwagi w postępowaniu może złożyć każdy - kierując pismo do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie w terminie do 4 kwietnia. Poniżej zamieszczamy projekt uwag CZT - do wykorzystania przy pisaniu własnych. Całość dokumentacji znajduje się na podstronie inwestycji w serwisie Transport pod kontrolą

Zachęcamy też do subskrybowania powiadomień o nowych wydarzeniach dla inwestycji z wybranego zakresu. Serwis Transport pod kontrolą, umożliwia śledzenie aktualnie prowadzonych postępowań z udziałem społeczeństwa w ramach procedur administracyjnych dla inwestycji transportowych w całym kraju. 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 04 kwiecień 2016 12:22
Powrót na górę